V Festiwal Sztuk Krasnych - Recital MAGDA UMER

Miasto Krasnystaw, Krasnostawski Dom Kultury oraz patron festiwalu OSM Krasnystaw zapraszają na V Festiwal Sztuk Krasnych im. Stanisława Bojarczuka. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 maja 2024 r. w Krasnostawskim Domu Kultury.
Piąta edycja muzyczno-literackiego festiwalu to kontynuacja pomysłu Mariusza Kargula - krasnostawskiego animatora kultury, dziennikarza, prozaika i publicysty. Pierwszą edycję zorganizował on trzynaście lat temu. Powrót do idei festiwalu to hołd złożony bezinteresownej działalności animacyjnej przedwcześnie zmarłego Mariusza, jak i promocja postaci oraz twórczości patrona wydarzenia - poety Stanisława Bojarczuka.
Festiwal poprowadzą Agnieszka Krawiec z Polskiego Radia Lublin. Festiwal na wniosek Wojciecha Machejusa realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krasnystaw na rok 2024.
Patronat medialny nad festiwalem objęli: Polskie Radio Lublin i Super Tydzień oraz Bon Ton Radio. Partnerami wydarzenia są: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Krasnystaw, Krasnostawski Dom Kultury Wemax Polska oraz House Of Beauty Karina Marucha.

12 maja godz. 19:00
Recital - Magda Umer

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez Nią piosenki stały się wręcz przebojami.
W recitalu usłyszymy utwory z płyt Noce i sny, Wciąż się na coś czeka oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: Już szumią kasztany, Oczy tej małej i O niebieskim pachnącym groszku. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z nich spektakl.
Magda Umer jest nie tylko pieśniarką. WyreŜyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich. W wielu z nich m.in. Zimy żal (1989), Big Zbig show (1992), Kobieta zawiedziona z Krystyną Jandą (1994), Mężczyźni mojego życia (1995), Zielono mi (1997), Marlena (1999), Młynarski czyli trzy elementy (Teatr Ateneum 2003), czy we wspólnym przedsięwzięciu z Andrzejem Poniedzielskim Chlip hop (2006), współtwórcą muzycznym był Wojciech Borkowski. W roku 2019 artystka obchodziła 50 rocznicę swojej pracy na scenie.
Usłyszymy piosenki Wojciecha Niżyńskiego, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Haliny Poświatowskiej, Wojciecha Młynarskiego z muzyką Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Seweryna Krajewskiego, Janusza Bogackiego, Waldemara Kazaneckiego, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Matuszkiewicza.
Artystce na scenie towarzyszyć będzie pianista Wojciech Borkowski, który współdzieli z nią scenę nieprzerwanie od 37 lat.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń